B. T. D.

Bujinkan Tartu Dojo

Bujinkan Tartu Dojo loodi 2008 aastal. Kuni ajani 2015 detsember oli eestvedajaks taanlasest treener Brian Lassen. Pärast Briani lahkumist kodumaale, andis ta treeningute läbiviimise üle oma õpilastele.

Budo tähendab enda täiustamise nimel elamist.

rightcol_img3

Elu võib olla ellujäämise küsimus. Ei saa ette teada, mida elu jooksul võib tarvis minna, kuid kõigeks võib valmistuda nii füüsiliselt kui vaimselt.

Võitluskunstid nagu Bujinkan Ninpo Taijutsu õpetavad Budot neile, kes seda soovivad. See pole kindlkate reeglitega mäng või spordiala, kus saab medaleid ja punkte. Võib vaid õppida iga olukorraga loomulikult kohanema, lootuses see üle elada.

Bujinkan Tartu Dojo on neile, kel on ühine huvi treenida Soke Masaaki Hatsumi õpetuste järgi.

Meie trenni sisuks on õpetus, mille eesmärk on saada paremaks inimeseks. Meieni on see jõudnud lahinguis karastunud sõdalaste kaudu ning see on sadu aastaid vana. Need teadmised kanti üle ja kohandati vastavalt ajale ja elule (Budo). Selle pika liini praegune õpetaja on meie Soke (suurmeister), kes sai 9 budo koolkonda oma õpetajalt ja viimaseks ninjaks peetud Toshitsugu Takamatsult. Soke avas seda sorti õpetuse läänemaailmale ja lõi Bujinkani.

jupi2007

Seda traditsiooni jätkame me ka Bujinkan Eestis. Meie eesmärgiks on ühendada Bujinkani budot treenivad inimesed, pidades silmas iga dojo erisust.

Bujinkan Eesti soovib kinni pidada päris elu (jissen) olemusest. Meis kõigis voolab sama veri, hoolimata rassist, usust, soost või rahvusest. Oma dojos näeme me ainult inimest ennast. Üks meie vähestest vaenlastest on meie enda ego. Hoolimata sellest, et me treenime ühiselt, tuleb tõeline töö inimesel siiski enda kallal üksi ära teha.

Et treening suudaks õpilases õige suhtumise luua, tuleb budot treenival inimesel näha vaeva, et kaotada oma ego ja mõista elu positiivsemaid külgi.

Trenn on sinu jaoks, seega algab ja lõppeb see siiski ainult sinust endast.

vertical-running

Ma jõudsin Bujinkanini, kuna ma tahtsin õppida võitluskunsti, mis oleks rohkem kui lihtsalt füüsiline trenn ja vajadusel oskus enda eest seista. Bujinkani õppides olen ma avastanud enda jaoks uue idamaise mõtlemise maailma. Treeningu käigus toimub see väikeste kildude kaupa, kuid olles juba mitu aastat Bujinkani harrastanud, tunnen ma, kuidas suurem pilt hakkab end vaikselt ilmutama.

Treening ise on mõnus kombinatsioon käsitsi ja relvadega võitlusest, vastase maha murdmisest heidete ja liigeselukkude abil ning kõiksugu “vastikud” võtted, mis enamikel spordialadel on keelatud, sest nad töötavad liiga hästi. Samas jääb ruumi ka koordinatsiooni ja tasakaalu arendamiseks ning kõiksugu liikumis- ja eemaldumisviiside õppimiseks.

Kõik, mis ma olen õppinud teistest trennidest tuleb ainult kasuks ja vastupidi. Iga trenn olen ma midagi uut õppinud – see käib nii tehnikate kui ka enda tundma õppimise suhtes. Nii et kui on soovi ennast mitmekülgselt arendada, siis ei näe ma paremat võimalust kui kohale tulla ja vaadata, mis me seal trennis teeme.

~ Ragnar