bujinkan

bujinkan

Bujinkan tähendab pühade sõdalaste koda. Kuid see ei ole mõeldud võitluskunsti ülistusena, vaid auväärse mälestusena meie eelmisest suurmeistrist Takamatsust.

soke masaaki hatsumi

hatsumi
Dr Masaaki Hatsumi on Bujinkani Dojo suurmeister ja asutaja. Tema saavutustest võib lugeda Internetis, kuid see ei ole võrreldav tema päriselt kogemisega. Olgugi, et ta on meie treeningu allikas, ei püüa me näidata teda üliinimesena, kuid keegi Sokega treeninutest pole tema oskusi eitanud. Soke on elav näide sellest, mille poole me püüelda võime.

New Millenium Ninja (Tokyo Journal)

Masaaki Hatsumi (YouTube)

menkyokaiden
Soke Masaaki Hatsumi on 9 Ryu (koolkonna) õigusjärgne pärija, nendest tulenevad ka tema õpetused. Bujinkani sisuks olevad suunad koosnevad võitlejate poolt lahingus kasutatud tehnikatest ja teadmistest.

Bujinkani koolkonnad koosnevad tehnikatest ja teadmistest, mida on lahingus võitlejate poolt kasutatud, kuid enne kui Takamatsu need oma õpilastele pärandas, lihvis ja katsetas ta neid.

Üks tõlgendus Bujinkanile on sarnane sõjaväes ohvitseridele õpetatava sõjakunstiga. See ei tähenda, et me treeniksime oma sõjaväge, vaid et Bujinkan on mõeldud inimestele, kes seisavad vastamisi neid tappa soovivate vaenlastega. Loodetavasti on sõdurina sõtta sattumine ebatõenäoline, kuid meie õpetuse praktilised väljundid arenevad koos õpilasega.

Paljudele pole meie trenn meelepärane, kuna kogemused ja oskused kasvavad enda arendamiseks kulutatud ajaga, mitte intensiivsusega – samal põhjusel naudivad paljud meie trenni. Areng pole kunagi lõplik, alati on ruumi ennast täiendada. Vööaste näitab vaid seda, et ego on alati suurem oskustest.

ninjutsu

buyukai_iii

Tihti nimetatakse Bujinkani ninjutsuks, kuna kolm üheksast Bujinkani koolkonnast on pärit võitlejatelt, keda tunti ninjadena. Tegelikult on see vaid osa meie treeningust ning kuus
ülejäänud koolkonda on juurtega samuraide õpetuses. Bujinkani ja ninjutsu kohta on palju kirjutatud, me ei hakka seda kordama.

Sõnad ninja ja ninjutsu on küllastunud müütidest ja eelarvamustest, seda paljuski juttude ja filmide tõttu. Tõenäoliselt on osa sellest kumust alguse saanud kunstist panna teisi uskuma, et tegemist pole harilike inimestega.

Me ei ürita väita, et me oleme ninjad, kuid me harjutame sama oskust: ellujäämist. Erinevalt kindlaksmääratud reeglitega spordist või duellist õpetame me kohanemist ning ellujäämise nimel kõige tegemist. Seetõttu viitame me Bujinkanile tihti kui elamise kunstile – see areneb vastavalt ajale ja seda harjutavatele inimestele.

Kohati aetakse meie kunst segamini tänavakaklusega või usutakse, et me peame seda parimaks võitluskunstiks. Tuleb mõista, et käsivõitlus on vaid osa meie treeningust – ärajäänud konflikt on edukas. See, mida on tarvis ellujäämiseks pole mõõdetav kiiruses, osavuses või vastupidavuses. Samuti pole pole mõistlik uskuda, et päris kaklusest, kus kõik on lubatud, saab pääseda pikaajaliste või püsivate vigastusteta ning samas seaduse ees puhtaks jääda. Kahjuks on alati inimesi, kes üritavad seda tõde proovile panna.

Osa meie õpilaste treeningust seisneb Bujinkani tausta uurimises, samuti teiste võitluskunstide proovimises. Kuna suur osa infost on kaheldava väärtusega, üritame me viidata mõningatele parematele allikatele.
Masaaki Hatsumi raamat

woman-can
Ülemaailmne seminar naistele, Kunoichi Taikai, tundus alguses midagi tohutut ja hirmuäratavat kuid osutus hoopis tulvil sõprust, toetust ja isegi hubasust. Ürituse organisaatoritest said justkui meie vanemad, kelle juurde sai minna iga probleemi kui ka nõuandega. Teadmised, mida ma sellelt seminarilt sain, olid silmi avavad ja isegi hädavajalikud igale naisele, kes tahab end kaitsta. Peamine on mõista, et me oleme naised ja me peame võitlema kui naised, tuleb vaid teada oma soo eeliseid ja mitte karta neid kasutada.

~ Anne

sticks
Bujinkan on ilmselgelt parandanud minu füüsilist vormi ning enesekindlust võimaliku võitluse ees. Taijutsu on selle võitluskunsti kese. Tehnika elluviimine ei nõua mitte füüsilist jõudu, vaid head asendit, lukke ja tasakaalu. Mulle meeldib treenida paljude erinevate relvadega võimalikes olukordades. See võitluskunst on tõelise elu tarvis.

~ Miguel