treeningud

mida trennist oodata?

takedown2
Õhkkond on sõbralik ja paindlik, peaasjalikult vigastuste vältimiseks, kuid me ootame pühendumust ja keskendumist. Keha ja vaim saavad tunda valu ja sinikaid. Valearusaamade kaotamiseks rünnatakse sind nii vaimselt kui füüsiliselt, ainult nii saab treeningust maksimaalse kasu. See ei sobi kõigile. Su vastased on osavad – ole tagasihoidlik ja valmis.

yari-hombu

Otseteid ei ole. Kui su eesmärgiks on õppida inimestele kiiresti haiget tegema, siis soovitame me leida mõne muu võitluskunsti. Oma elu paremaks muutmiseks ning võitluses eelise saamiseks tuleb kulutada aastaid. Treener võib aidata sul oma oskusi kiiremini arendada, kuid ta ei saa sinu eest harjutada või anda sulle “salajasi” tehnikaid, mis kindlustaksid igas võitluses võidu. Trennis saad sa füüsilise eelise, kuid see ei asenda kogemusi ega teadmisi. Seetõttu tundubki, et võitluskunstid muutuvad inimese vanusega efektiivsemaks.

Aja jooksul kohaneb algne õpetus sinu kehaga – sa hakkad liikuma endale iseloomulikul viisil. Seda kehakeelt nimetame me taijutsuks ja see on loomulik liikumine. See on üks samm meie eesmärgi suunas – liikumisest peab kaduma etteplaneerimine ja mõtlemine, see peab asenduma olukorraga reageerimisega.

kuidas dojo töötab?

tudrukud-bujinkan

Huvitatud võivad ühineda esialgse õppega, esimene tund on tasuta. Õppe esimese osa jooksul peab inimene endale selgeks tegema, kas talle sobib Bujinkan Ninpo Taijutsu. Treeneri ülesanne on kontrollida, kas inimene on võimeline piisava pühendumusega õppima.

Pärast esimest astet saab huvitatu õpilaseks ja alustab musta vöö välja teenimist. Must vöö on sümbol algtõdede omandamisest ja tegeliku treeningu algus. Meie õpetuse üheks aluseks on Arneaud Cousergue(Bujinkan France) kogumik, kus on kirjeldatud võtteid ja oskusi, mida algaja peab valdama.. Õpilane saab ka liikmekaardi, mis võimaldab treenida Jaapanis, Honbu Dojos(Soke dojo).

Järgmine samm on 5. dani välja teenimine, see võimaldab instruktoriks saamist ja oma dojo avamist.

Soke ütleb, et Bujinkanis on vaja ainult häid inimesi. Me ei soovi raha koguda, vaid leida häid inimesi ja õpilasi, kes ennast arendaksid.

reeglid

Meie eesmärk pole eristada kurja heast, kuid me peame tegema vahet inimestel, kes saavad meie dojos treenida ja inimestel, kes ei saa. Meie võitluskunst õpetab ellujäämist, sealhulgas ka inimeste vigastamist. Selliseid oskuseid saab halvasti ära kasutada ning õpetaja vastutuses on valida, keda treenida. Isiklike või juriidiliste arusaamatuste ära hoidmiseks lõi Soke mõned juhised, millele kõik uued liikmed peavad alla kirjutama.
Bujinkani reeglid

Treenerid

Nii nagu kõik inimesed on erinevad, nii on ka igal treeneril oma käekiri ja viis kuidas tehnikaid lahti seletada.

Tamur Kusnets (4. Dan) – on treeninud dojo asutamisest alates.

Keit Adamson (4. Dan) – ühines dojoga …

Ragnar Saage (4. Dan) – ühines dojoga …

Brian Lassen (shidoshi) – dojo asutaja